swiatkultury.com.pl

swiatkultury – dom, moda i uroda, praca

ombre a sombre
Moda i uroda

Ombre a sombre – podstawowa różnica

Gdyby przeprowadzić uliczną sondę i zadać panom w różnym wieku pytanie, co to jest ombre oraz sombre, zapewne odpowiadali by, że chodzi o jakieś potrawy. Tymczasem okazuje się, że mowa o będących ciągle na topie metodach koloryzacji kobiecych włosów. W niniejszym artykule wyjaśnimy, jaka jest główna różnica między ombre a sombre.

Popularna technika ombre

Zacznijmy od metody ombre. Słowo to pochodzi z języka francuskiego i oznacza „cień”. Dlatego włosy poddane tej technice koloryzacji będą cieniowane, a dokładniej mówiąc, jaśniejsze na końcówkach i jednocześnie ciemniejsze u swojej nasady. Dzięki niej kobieta będzie zadowolona z efektu, który charakteryzuje się płynnym przejściem od ciemnego odcienia blondu do wyraźnie jaśniejszego. Patrząc jednak na damską głowę, zauważymy głównie dwa kolory, a więc blond i brąz (a czasem barwę czarną i srebrną).

Jak wygląda sombre?

Przejdźmy teraz do sombre. Ten sposób związany jest bezpośrednio z angielskim wyrazem „soft”. W tłumaczeniu na język polski chodzi o przymiotnik delikatny albo łagodny. Sama nazwa nie wzięła się więc przez przypadek. Początkowo wydaje się, że ta technika jest dość podobna do powyższej, ale nie ma tutaj aż tak dużego kontrastu między jasnymi a ciemnymi tonami. Zabieg sombre powoduje, że ostateczny efekt jest bardziej naturalny. Spoglądając na kobiece włosy, ma się wrażenie, że część kosmyków została muśnięta promieniami słońca.

Jaka jest różnica między ombre a sombre

Z ogólnego opisu, który zaprezentowaliśmy, można domyśleć się, że sombre jest zdecydowanie subtelniejszą wersją świetlistego ombre (gdzie mamy do czynienia z włosami rozjaśnianymi od połowy). To jest właśnie ta podstawowa różnica dotycząca tych dwóch, stosowanych w wielu gabinetach fryzjerskich, metod pokrywania włosów farbą. Jeżeli panie chcą mieć fryzurę w barwach, które nie przyciągają zbytnio wzroku, wtedy lepiej, aby zdecydowały się na sombre. Tutaj występują pasemka, a kolor nie jest tak wyraźnie odcięty. Technika ta zachwyca subtelnymi, kolorystycznymi przejściami.

Uwaga! Zarówno jeden, jak i drugi sposób sprawia, że nie trzeba bardzo często odświeżać koloru, ale ombre wymaga jednak trochę bardziej uważnej pielęgnacji włosów, które będą niestety osłabione. Przydadzą się więc profesjonalne i nawilżające odżywki. Wystarczy je odpowiednio zastosować, a zapobiegnie się takim objawom, jak kruszenie i wysuszanie. Nie poleca się natomiast używania falownic, lokówek oraz prostownic, czyli sprzętów do stylizacji.